arama

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Emre Çelen

Gizemi ile birçok filme konu olmuş, Bermuda Şeytan Üçgeni efsanesi yıllar boyu süregelmektedir. Malum bölgede gemilerin batması, hatta o bölgenin üzerinden uçan uçakların dahi düşmesi, konu ile ilgili spekülasyonları arttırmış, spekülasyonlar arttıkça da konu bir netliğe bağlanamamıştır.
Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı, en ütopik görüşten, mantığa ve akla en uygun maddeye kadar aşağıda sıralanmıştır.

1-Uzaylı Marifeti

Dünya üzerindeki mistik kayıplar, genelde paranormal aktivitelerle ve ya uzaylı hikayeleri ile açıklanmaya çalışılmıştır. Özellikle 60’lı yıllardan sonra, uzaylıların dünyamızı ziyaret ettiği ve bazılarımızı kaçırarak, insan ırkını tanımak için üzerlerimizde tıbbi araştırmalar yaptıkları fikri ortaya atılmışken, 70’li yıllarda bu görüş daha da olgunlaşmıştır. Genel kanı, o bölgeden geçen her uçak ya da geminin, uzaylılar tarafından ışınlandığıdır. Başka bir kanıya göre de Uzaylıların müdahalesi ile zaman çarpıtmasına uğrama yani zaman yolculuğu tüneli olmasıdır.

2-Kayıp Şehir Atlantis

Gemileri ve uçakları rotalarından saptıran, şehre ait sözde kristallerden çıkan enerjilerdir. Bu enerji dalgaları ile gemiler ya da uçaklar rotalarından sapmaktadır.

3-Abd. 51.Bölge

ABD. de Denizaltı Bölgesi 51 olarak bilinen, su altındaki askeri güçlerin kullandıkları teknolojilerin tesiri ile rota sapmaları olduğu da düşünülmektedir.

4-Korsanlar

Çok eski yıllardan günümüze kadar mevcudiyetlerini kaybetmeyen, bu deniz yağmacıları ve teröristlerinin kaçırma ve gasp vakaları olduğu düşünülmekte ancak yine de bu görüş çok itibar görmemektedir.

bermuda şeytan üçgeni hakkında bilinmeyen sırlar

bermuda şeytan üçgeni’nin sırrı

5-Bilimsel Yaklaşım Metan Gazı

Bölgede yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde, okyanus tabanından çıkan metan gazıdır. Metan gazı, suyun yoğunluğunu arttırarak gemilerin batmasına neden olabilir. Ek olarak yine deniz altındaki çamur volkanların patlamaları ile de gaz sızıntısı olmakta ve bu gaz gemiler kadar, uçakları da etkilemektedir.

6-Manyetik Anormallikler

Bu bölgede jeomanyetik alanlar bulunmaktadır. Bu nedenle bu etkileşim navigasyon ve pusulaları bozmakta ve ekipmanları çalışır halden uzaklaştırmaktadır. Elektronik dalgalar önce bölgeyi, oradan da atmosfere yayılarak, uçakları da rotasından çıkartabilir. Geriye sadece bir sis bulutu bırakır.

7-Körfez Akıntıları

Okyanusların içindeki akıntılar, Bermuda Şeytan çukurunun derinliklerinden yüzeye doğru çıkarak, Çok büyük dalgalara neden olabilir ve bu dev dalgalar deniz yüzeyindeki çok şeyi yutabilirler.

 • Hüseyin
  9 ay önce

  Gerçekten ilginç çünkü hala bilim adamları net bir açıklama yapamıyorlar sadece birden fazla tahminleri var ama hangisi doğru?

  1
  yorum beğen
 • Tuna
  9 ay önce

  Bermuda şeytan üçgenini orta okul ve lisede merak duyduğum için çok fazla araştırmıştım.1-2-3-4 baya bir efsaneye dayanıyor. Oyüzden 5-6 ve 7.seçenekler biraz daha mantıklı.Atlantis ile de ilgili çok fazla araştırma yaptım. Hatta kitaplarda okudum ancak. Şeytan üçgeni ile atlantisin bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

  1
  yorum beğen