arama

Dünya Savaşında En Zeki 3 Suçlu

suçlu
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Emre Çelen

1- Reinhard Heydrich :

 Nazilerin gözünde saf bir aryandı. Uzun boylu,yakışıklı, sarışın, mavi gözlü, atletik bir suçlu. Keman ve eskrim konusunda uzman birisiydi. Zekası, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra Deniz Kuvvetleri’nde bir pozisyonu başarıyla güvence altına alabildiği gerçeğinden açıkça anlaşılıyordu. Bu durum, Versay Antlaşması nedeniyle zorlu bir başarıydı. Donanmada, Nazi döneminde ona iyi hizmet edecek değerli istihbaratla ile ilgili beceriler öğrendi. Uzun bıçaklar gecesi operasyonunda etkili bir görevdeydi. İkinci Dünya Savaşı sırasında SS’nin istihbarat kolu olan SD’nin (Sicherheitsdienst) başıydı. En önemlisi 2. Dünya Savaşı sırasında Avrupalı Yahudilerin soykırımının altında yatan Nihai Çözüm formülasyonuna tanıklık eden Wansee Konferansı’na başkanlık etti.

Çekoslavakya’nın Reich Koruyucu olarak, son derece etkili bir asker olduğunu kanıtladı. Çek karşıtı işçilere, Alman karşıtı etkinliklere katılmalarını engellemek için iyi bir tazminat teklif etti. Terör ve güç kullanarak, sabotaj, grev ve Alman karşıtı etkinliklerde bulunanlarla acımasız ve verimli bir şekilde ilgileniyordu. Onun yeteneği, zekası ve acımasızlığı Avrupa’daki en nefret edilen ve korkulan adamlardan biri yaptı. O kadar başarılıydı ki Adolf Hitler’in halefi olarak bile kabul edildi. Neyse ki, hiçbir zaman Adolf Hitler’in yerine geçemedi. Çünkü Çek hükumeti, ülkesine yaptıkları şeylerden duyduğu endişeyle, İngilizleri, Reinhard Heydrich’in suikastine izin vermeye ikna etti.

2-Ted Kaczynski :

Bu adam kısacası bir Amerikalı terörist. Fakat bundan daha fazlası, olağanüstü bir matematik dahisidir. Harvard Üniversitesine 16 yaşında bursla katıldı. Daha sonra Michigan Üniversitesi’nde matematik alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

Ancak umut verici matematik kariyerini terk etti ve sanayileşme ve modern teknolojiyi reddederek ilkel bir yaşam tarzı sürdürmeye karar verdi. 1978-1995 yılları arasında, modern teknolojiyi savunanları hedef alan ülke çapında bir bombalama eylemi gerçekleştirdi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti ve 23 kişi yaralandı.

dünya savaşındaki en zeki 3 terörist

dünya savaşındaki en zeki suçlular

3-Shirö Ishii :

İkinci Dünya Savaşı’nda Japon ordusu için biyokimyasal silahların geliştirilmesine adanmış gizli bir Ar-Ge tesisi olan Ünite 731’in direktörüdür.

Fotografik hafızası çok iyi olan Shirö, Japonya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Kyoto Imperial Üniversitesi’nde tıp okudu. Avrupa’da biyokimya laboratuvarlarını ziyaret ederek birkaç yıl geçirdikten sonra, Shiro Ishii biyokimyasal silahların muazzam yıkıcı bir güce sahip olduğuna ve Japonya’nın kendi biyokimyasal silah programına sahip olması gerektiğine karar verdi. Japonya’ya döndü ve biyokimyasal silah programı kurmak için üslerini ikna etti. Çin’de bir tesis inşa edildi ve Japon bilimadamlarını çalışmaya davet etti.

Varlığı sırasında, Ünite 731, insanlar üzerinde şimdiye kadar yapılmış en korkunç deneylerden bazılarına şahit oldu. İnsan denekleri çeşitli zalimce deneylerle insanlıktan çıkardılar. İnsanlar üzerinde yaptığı deneylerin birkaçı şunlardır :

 • Anestezi olmadan deney yapma
 • Cinsel ilişkide bulunan askerler için zührevi hastalıkları tedavi etmenin yollarını bulmak için zorla tecavüz ve hamilelik
 • Donma testi
 • Japon askerleri için yaraları etkili bir şekilde tedavi etmenin yollarını bulmak için parçalama el bombası testi.
 • Hayvan kanlarını veya deniz suyunu deneklere enjekte etme
 • Canlı canlı yakma
 • Zehirli gazlar
 • Ve birçok benzeri akıl ve vicdana sığmayacak deneyler…

Bu korkunç deneylerde binlerde insan öldü. Savaşın sonunda, suçlarını gizlemek için Japonya, tesisi havaya uçurdu ve kalan mahkumları öldürdü. Japon araştırmacıların ve bilimadamlarının çoğu Japonya’ya geri taşındı. Shiro Ishii’nin kendisi ABD tarafından savaş suçu soruşturması için araştırıldı. Ancak, zalimce deneylerden elde edilen paha biçilemez veriler ve bu bilgilerin farkına varmasından sonra, Amerikalılar Ishii ile bir anlaşma yaptılar. Savaş suçu soruşturmasından beraatı karşılığında biyolojik silahlar ve savaşla ilgili tüm bilgi ve birikimi teslim edecekti. Sonuç olarak Ishii, bu bilgileri verip vermediği resmi açıdan belli değil, hayatının geri kalanında ölene kadar bir kaçak suçlu hayatı yaşadı.