arama

En Çok Yağ Yakıcı 12 Besin

yağ yakıcı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Emre Çelen

En Çok Yağ Yakıcı 12 Besin

Listemizde sizlere yağ yakma konusunda yardımcı olacak besinleri tek tek açıklamaya çalıştık. Bireyin kilo almasına sebep olan yağlar vücutta fazlalık oluşturduğu zaman belirli bölgelerde kilo olarak kendisini göstermektedir. Yağ yakıcı besinler tüketilerek kilo alımının önüne geçilebilir. En çok yağ yakan 12 besin ise şöyle sıralanabilir;

1. Yaban Mersini

İçeriğinde bulunan polifenoller sayesinde yağ hücrelerinin oluşmasında engel olarak etmen gösteren yaban mersini aynı zamanda yağ yakımı konusunda da bireyin tüketebileceği besinlerden bir tanesidir.

2. Kinoa

Türk mutfağına yeni girmiş olan kinoa besini içerdiği kalsiyum, magnezyum ve patasyum sayesinde yağ yakıcı özellik gösterir. Tam bir lif deposu olan bu besin günlük yaşamda tüketilebilir.

3. Zerdeçallı Yoğurt

Bireyin bel bölgesinde meydana gelen yağlanmanın önüne geçen yoğurt zerdeçal tozu ile birlikte karıştırılarak yenildiği zaman vücudun tamamında etki göstererek bölgesel yağlanmanın önüne geçilir.

4. Ev Yapımı Fıstık Ezmesi

E vitamini ve güçlü antioksidan içeriği ile birlikte protein ve lif bakımından ağırlıklı olan fıstık ezmesi evde yapılması sonucu yağ yakımına yardımcı olan besinlerden bir tanesi haline gelir.

5. Az Yağlı Süt

Vücuda ek olarak alınan kalsiyum sayesinde metabolizmanın hızında ciddi bir artış görülür. Bu ek gıda ise az yağlı süt ile birlikte tamamlanarak vücudun yağ yakımına yardımcı olunabilir.

yağ yakmaya yarayan 12 besin

yağ yakan 12 besin

6. Tereli ve Rokalı Salata

Lif içeriği ve yok sayılacak kadar az kalorisi ile birlikte rokalı ve tereli salata tüketimi yapmak vücudun yağ yakımına yardımcı olur.

7. Zeytinyağı

Has zeytinyağı tüketimi depolanmış olan yağların yakılmasındaki en önemli besinlerden bir tanesi olarak bilinir. Ayrıca ani açlık krizlerinin önlenmesine de yardımcı olur.

8. Yulaf Ezmesi

İçerdiği bol lif kaynağı ile birlikte yağ yakımına yardımcı olan ve ara öğünlerde tercih edilebilecek olan yulaf ezmesi süt ya da yoğurt ile birlikte tüketilebilir.

Listemize devam etmeden ilginizi sizi ramazan ayında zayıflamanıza ve yağ yakımını maksimum seviyeye çıkartmaya dair bazı önerilerimiz ve bildiğimiz bilgileri paylaştığımız yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

9. Hindi

Et tüketimini seven kişiler için hindi eti tüketmek yağ yakımın da oldukça faydalı bir etki gösterir. Ayrıca bireyin
uzun süre tok kalmasına da yardımcı olur.

10. Çam Fıstığı

İçerisinde bulunan yağ asidi ile birlikte yağ yakımın da yardımcı olan besinlerden bir tanesi de çam fıstığıdır.

11. Acı Biber

Gündelik hayatta fazla abartmamak şartı ile acı biber tüketimi yağ yakımına yardımcı olur.

12. Şekersiz Kahve

Selülit oluşumuna neden olsa da yağ yakımın da ciddi bir etki gösteren şekersiz kahve tüketimi kremasız ve tatlandırıcı olmadan tüketilmelidir.

 • Görkem CAN
  9 ay önce

  Kinoa’dan çok fayda gördüm sizlere de tavsiye ederim.

  0
  yorum beğen