arama

George Soros’un Karanlık Sırları

George Soros
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Çelen

George Soros Kimdir ?

Dünyadaki en güçlü ve etkili kişiler arasında bulunan George Soros bazılarına göre zararlı iken, bazılarına göre de kahraman olarak görülmektedir. Wikileaks bilgilerine göre ABD seçimlerinde Clinton bağlantısı olduğu iddia edilmekte. Ayrıca Soros’un Avrupa’daki mülteci kriziyle alakalı e-postaları da, basına sızdırıldı. George Soros’un dünya çapında etkili olduğuna inanılan bazı konular şunlardır;

Kara Çarşamba, Malezya Ekonomik Krizi Ve Tayland Bankası

1992 yılında George Soros’un Quantum Fund’da para spekülatörü olarak çalıştığı dönemde Britanya’da sterlin, Avrupa döviz kuru mekanizmasını çökertti ve hükümetin kasasında bulunan 3.3 milyarlık sterlinin ermesine yol açtı. Bu durumun George Soros ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Aynı şekilde 1997 yılında Malezya’da yaşanan ekonomik krizin spekülatörlerinin arkasında da Soros’un olduğu iddia edilmektedir. Malezya’da yaşanan kriz sonrası Soros’un çalıştığı şirket Tayland Bankası’na saldırarak ülkenin para biriminin dibe vurmasına neden oldu. Bunun sonucu da pek çok sektör yerle bir oldu ve birçok insanda işsiz kaldı.

Hong Kong Ekonomisi, Seçim Kampanyaları Ve Lynne Stewart

1998 yılında Soros, Hong Kong ekonomisine el atmak için eski taktiklerini denesede, hükümetin sarf ettiği yoğun çabalar sonrası kriz küçük zararlarla atlatıldı. Seçim sonuçlarını etkilemeye çalışan savunma gruplarına para akıtan Soros’un planı, seçim komisyonunun bu gruplara ceza yağdırmasıyla son buldu. Terörist müvekkillerinin örgütle bağlantılarını sağlayan avukat Lynne Stewart’ın yargılama giderleri içinde Soros destek sağlamıştı.

george soros'un karanlık sıralrı

george soros ve sırları

Vergi Tahrifatları, Skandal Gönül İlişkileri Ve İsrail

Müşterileri üzerinden vergi tahrifatları yapan Soros, 13.3 milyar dolarlık gelir elde etti. ABD hükümeti bu zararı geri istediğinde ise parayı İrlanda’ya aktardı. Ayrıca Soros kendisini 2 milyon dolarlık bir daire konusunda kandırdığını iddia eden sevgilisinin suçlamalarıyla davalık olmuştu. Dava sonuçsuz kaldı ama ortaya atılan iddialar ve yaşananlar uzun süre unutulmadı. İsrail’e el atan Soros’un, Filistin direniş grupları ve liberal İsrail gruplarına para desteği sağladığı iddia edildi.

Soros’un Fransa İle Adli Mücadelesi

1988 senesinde George Soros’un Fransız Bankası’nın içerisinden istihbarat alması yönetimindeki Fransuva Mitterand ve ekibinin eleştirilmesine neden olmuştu. Bu olay sonrası Soros’a açılan dava uzun süre devam etti. Soros ceza alsa da bu cezayı ödemeyi kabul etmedi.