arama

Oyun Hamuru Lekesi Nasıl Çıkar

oyun hamuru lekesi nasıl çıkar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Çelen

Çocuğu olan kadınların en büyük dertlerinden birisi de çocuklarımın yaptığı yaramazlık sonucunda batan eşyaları temizlemektir. Bunların başında ise oyun hamuru lekesi nasıl çıkar, hızlı çay lekesi nasıl çıkar, boyalı yüzeyler nasıl temizlenir gibi sorular gelmekte.

Zorlu Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Bazı lekeleri çıkarmak çoğu zaman hiç de kolay olmuyor. Özellikle de oyun hamuru halıdan nasıl çıkar diye düşünen annelere etkili birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Oyun hamuru lekesi halınızın içine iyice yer etmişse ve siz bunu çok sonra fark etmişseniz işiniz biraz daha zor demektir. Bu gibi durumlarda zorlu lekeleri çıkarmak için asprin kullanabilirsiniz. Asprin ile sildiğiniz hali oyuncak hamurdan arınacak ve eski haline gelecektir. Bunun yanında kosla ile de halınızdan rahatlıkla oyun hamurunu birkaç hamle ile çıkarabilirsiniz. Kosla içeriği sayesinde hem halınıza zarar vermez hem de lekelerin başka yerlere bulaşmadan çıkmasına yardımcı olur.

Lekelerden Korkmanıza Artık Gerek Yok

Çocuğunuz eşyaları batıracak diye endişe edip onun özgürlüğünü sınırlamanıza gerek yok. Lekeleri çıkarmak için üretilen pek çok temizlik ürünü bulunuyor. Aynı zamanda sürekli elimizin altında bulunan malzemelerle de zorlu lekelerin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Bu nedenle lekelerden korkmamalı ve çocuğunuzu özgür bırakarak dilediği gibi hem eğlenip hem de öğrenmesini sağlamalısınız.

Her evde bulunan kabartma tozu ile de oyun hamuru lekesinin üstesinden gelebilirsiniz. Oyun hamuru lekesi nasıl çıkar sorusuna bir diğer cevabımız ise, su ile hafifçe karıştırarak lekenin üzerine döktüğünüz kabartma tozu, lekenin bir süre sonra kabarıp bulunduğu yerden sökülmesini sağlayacak. Ufak bir ovma hareketi ile de tamamen lekeden de kurtulmuş olacaksınız.

Hızlı bir şekilde oyun hamuru lekesi nasıl çıkar, oyun hamuru halıdan nasıl çıkar gibi soruların cevaplarını bulacağınız bu yazımızında sonuna geldik umarım sizler için yararlı ve faydalı olmuştur bu konuda önerilerinizi ve tavsiyelerinizi yorum yaparak bizlere yazabilirsiniz.