arama

Ufo Teknolojisi Nedir?

ufo teknolojisi nedir
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Emre Çelen

Ufo (Unidentified Flying Object) Teknolojisi Nedir?

Ellili yılların başlarında, Amerikan hükümeti ile dünya dışı birkaç ırk arasında temas kuruldu. Space Brothers yardımlarını ve teknolojilerini sunan ilk kişilerdi, ancak geri dönüş olarak ABD’nin nükleer denemelerini ve atom silahlarının geliştirilmesini durdurmasını istediler. ABD bunun en iyi çıkarları olduğunu düşünmüyordu ve teklif reddedildi. Bu koşulları koyamayan diğer ırklar (Grays), sığırlar üzerinde deneme yapma ve sınırlı sayıda insanı kaçırma şansı verdikleri için teknolojilerini sunmuşlar, daha sonra onları iade edip yazılı bir kayıt vermişlerdir.

ABD ordusunun sorunu, UFO’ların istedikleri gibi gelip gidebilmeleri ve böylece herhangi bir ülkenin hava sahasını ihlal etmeleridir. Teknolojik üstünlükleri ABD’yi zor duruma soktu. Diğer önemli bir faktör de, ABD’nin Washington D.C.’deki hava sahasını kapatacak UFO’ları engellemeye çalışırken birkaç pilotu ve jeti kaybettiği yönündedir. Bir başka önemli gerçek şu ki ABD, Amerikan şirketlerinin rekabet avantajı sağlaması ve yeni egzotik silahların geliştirilmesi için dünya dışı teknolojiye el atmaya çok hevesliydi (hala da öyle). Bu yüzden ABD, UFO teknolojisini başlatan ve aşırı bir şekilde önem veren bir ülkedir.        

Saha İticiliğinin ve Elektrogravitiğin Arkasındaki Temel Teknolojik Prensipler

Bu genel ilkeler, geminin hangi dünya dışı uygarlığa ait olduğuna bağlı olarak değişecektir. Bu teknoloji yerçekimi kuvveti ve elektromanyetizma gibi doğal güçleri kullanır. Tahrik, teknenin içindeki ekipman tarafından üretilen alanlardan sağlanır. Bu alanlar aranan etkiye bağlı olarak değişecektir (artı veya eksi). Bir gezegenin manyetik alanına girerken, otomatik dedektörler, akı yoğunluğunu ve gemiye göre akış yönünü belirler. Gemi manyeto ferin negatif kısmında olduğunda, aynı polariteye sahip gemi tarafından bir alan yaratılır. Bu, birbirini geri çeviren aynı polaritenin iki mıknatısı gibi bir itme etkisine neden olur. Bu, geminin ilerlemesini sağlıyor. Gemi bir gezegenden uzaklaştığı zaman, geminin yarattığı güç alanı, yerçekimi kuvvetinin zayıflamasına neden olacaktır.

ufo teknolojisi

ufo teknolojisi

Gemi Tarafından Oluşturulan Kuvvet Alanları Nasıldır?

Çoğu keşif gemisinde iki set manyetik direk vardır. Biri geminin merkezi boyunca dikeydir. Diğer kutup seti, alttaki iki döner halkadan biridir. Dikey kutup seti, Dünya’nın alanını, yer çekiminin etkilerini, merkezkaç kuvveti gibi, hava içinde askıya alacak şekilde iptal etmek için yeterli bir kuvvetle itiyor. Aşağı inmek için alan zayıflatılır, yükselmek için ise güçlendirilir.

Dönen halkalardan birindeki direkler, alana doğrudan direkt olarak olmaksızın başka yönlerde hareket etmek için kullanılır. Bunlar bilgisayar tarafından otomatik olarak hizalanır, böylece Kuzey Halkası dünyanın manyetik güneyine bakar. Kutuplar bağımsız olarak üretilir ve ya birbirini güçlendirmek ya da zayıflatmak açısından bağımsız ya da eş zamanlı olarak değişkendir.

İki döner halkanın ikincisi, bu halkada bobinlerde çırpılan bir ağır akım tarafından üretilen bir döner alan içerir. Bu alan sadece akımın polaritesini değiştirerek anında tersine çevrilebilir.

Muhtemelen, görgü tanıklarının, UFO’ları yakın mesafeden gözlemlerken tanımladıkları uğultu ve yüksek frekanslı ses, geminin dibinde bulunan halkaların hareketinden kaynaklanır.

Yere yakın duran veya sadece iniş yapan bir gemiye yaklaşma veya ona dokunma, yüksek bir risk söz konusudur. Böyle durumlarda, tüm güç alanı jeneratörlerinin kapalı olduğundan 0 emin olunma zorunluluğu vardır. Emin olmak için, yüz metreden fazla güvenli bir mesafe bırakmak yeterlidir.

Uzay Gemisi Tipleri

İnsansız Tarayıcılar: Bunlar insansız ve çoğu zaman disk şeklindeki gemilerdir.. Boyutları çok küçük 5-10 cm ila 1 metre genişliğe kadar değişebilir. Her türlü metrolojik ve atmosferik veri seviyesini ve kirlilik türünü, aynı zamanda bir kişinin düşüncelerini, duygularını ve niyetlerini kaydedebilirler.

Işık Topu: Bu gemi, başka bir insansız prob türüdür. Programlandıktan sonra, belirli bir görevi yerine getirerek düşünce / telepati tarafından yönlendirilebilir. Bittiğinde patlar ve kaybolur.

 Daha parlak yeşil ışık topu: Bu tip nükleer testten sonra gözlemlenir veya radyoaktiviteye bağlanır. Patladığında radyoaktivite nötralize edilir.

Keşif Gemisi: UFO kelimesi söz konusu olduğunda genellikle akla gelen şeydir. Bu, daha uzun mesafeler (gezegenler arası) üzerinden taşınan daha büyük bir insanlı araçtır. Ana gemi, araştırılan gezegenin veya alanın yakınındayken, keşif gemileri serbest bırakılır.

Ana Gemi: Bir ana gemi, çok büyük bir araç niteliğine sahiptir. Genellikle karaya inmez ve daha küçük izci gemileri taşımak için kullanılır. Mürettebatı olan bu büyük el sanatları aylarca, bazen yıllar boyunca uzaklarda kalabilir ve bunun için gerekli tüm tesisleri taşıyabilir.

Ufo teknolojisi, içerisinde barındırdığı teknolojiler, sistemler ve amaçlar dâhilinde günümüzün en ilginç ve en gelişmiş teknolojilerinden biridir.

 • Mehmet
  2 sene önce

  uzaylıların olduğuna ben de inanıyorum ama aynı zamanda ufolara da inanıyorum. nasa insanlıktan baya fazla bilgi saklıyor diye düşünüyorm.

  2
  yorum beğen
 • Anıl
  2 sene önce

  Uzaylıların olduğuna tüm kalbimle inanıyorum. Ancak ufo söylentilerinin gerçek olduğunu sanmıyorum.Çoğu başka insanlar tarafından hayal gücü ile yaratılmış. İşin ilginç yanı başka ülkeler bu tarz işler ile uğraşırken biz hala din ile mücadele ediyoruz. İngilizce bilmeden ülkemizde bu konular ile ilgili maalesef detaylı araştırma yapamıyoruz. Şuan bu konunun doğruluğunu araştırmak istesem araştırabileceğim türkçe kaynak yok maalesef.

  4
  yorum beğen