arama

Yüzden Nasıl Kilo Verilir?

yüzden nasıl kilo verilir
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Çelen

Yüzden Kilo Verilebilir mi?

Yüzümüz de diğer organlarımız gibi kas ve dokulardan oluşur. Kilo aldığımız aslında en başta yüzümüzden belli olur ve yüzümüzde bir değişiklik olduğu hem kendimiz hem de yakınlarımız tarafından fark edilir.

Bacak ya da göbek kaslarımızı çalıştırarak zayıflayabildiğimizi hepimiz biliyoruz. Aslında durum aynı şekilde yüzümüz için de geçerli. Ancak bunu neredeyse hiç kimse yapmıyor ve uygulamıyor. Yüzden kilo verme bilindiği aksine aslında çok kolay.

Bazı kişiler zayıfken yüzleri kilolu bir şekilde görünebiliyor. Bunun birçok nedeni var. En bilinen nedenleri de anemi, dengesiz ve sağlıksız beslenme, dehidrasyon, sağlıksız yüz kasları gibi nedenler. Ayrıca alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar da yüzün kilolu durmasına neden olabiliyor. Vücudun ödem tutmasına neden olan tuzlu yiyeceklerin fazlaca tüketilmesi ve sıkı bir diyet çalışması yapılası da yüzün kilolu görünmesine sebep olabilmekte.

yüzden kilo verilebilir mi

yüzden kilo verilebilir mi

  • Sakın Ama Sakın Alkol Kullanmayın

Alkol kullanmanın dini boyutunu umursamayanlar veya böyle bir inancı olmayanlar en azından vücut sağlıklarını düşünüyorlarsa alkol hakkında vereceğimiz tavsiyelere uymalarını şiddetle öneririz. Alkol kullanan kişilerin su tüketiminin düşük olması alkolün vücudun su oranını düşürmesidir. Su oranı düşen vücut daha fazla su tüketmek istemez ve vücut için en gerekli, en faydalı madde olan sudan mahrum kalır. Vücut su depolamaya başlar ve ödem oluşumuna bir zemin hazırlanmış olur.

Alkol aynı zamanda birçok sistemsel bozukluklara da neden olmaktadır. Hem sindirim hem de boşaltım sistemine zararlı olan alkol vücudun yağlanmasına ve şekil bozukluklarına neden olur. Göbeğin genişlemesi ve yüzün yağlanmasında da rol oynar. Böylece yüz kilolu görünür.

  • Yetersiz Su Tüketiminden Kaçının

Alkol almasanız da yetersiz su tüketiyor olabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda su içmeniz önerilmez. Her zaman ama her zaman ihtiyaç duyduğunuzdan fazla su içmelisiniz. Günde 2.5 litreden daha az su içtiğiniz takdirde yine vücut su depolamaya başlar ve alınan besinler tam olarak parçalanamaz. Alınan besinlerin tam olarak parçalanamaması da kilo alacağınız anlamına gelir.

  • Tuz ve Şekeri Azaltmaya Çalışın

Yüzdeki kilonun nedeni ödem oluşmasıdır. Tuz vücutta suyu tutar ve böylece ödem oluşur. Eğer fazlaca tuz tüketme alışkanlığınız varsa bunu derhal bırakmanız sizin açınızdan en faydalısı olacaktır. Yemeklere ekstra tuz eklemekten kaçının ve tuz alışkanlığı edinmeyin.